Eind van de Garden route en mijn eerste dagen Kaap
Blijf op de hoogte en volg Lilian
03 November 2016 | Zuid-Afrika, Kaapstad
Op de Garden Route was Tsitsikamma onze laatste stop. We kwamen hier aan op dinsdag. In Tsitsikamma heb ik een bunjeejump gedaan van de Bloukrans bridge. Dit is de hoogste brug waar je vanaf kan springen, wel 216 meter met 5 seconden vrije val. Het was echt heel eng! Je moest eerst over een smal bruggetje naar het midden van de brug lopen. Als je naar beneden keek kon je de grond 216 meter onder je zien. Op het midden van de brug was een soort platform waar we moesten wachten. Ik was een van de laatste dus moest lang wachten maar gelukkig zetten ze wat muziek op waardoor er een relaxte sfeer hing. Toen ik eindelijk aan de beurt was kreeg ik soort van beenwarmers aan en mijn benen werden strak aan elkaar gebonden. De mannen op het platform waren heel vriendelijk ze probeerde door grapjes de spanning een beetje weg te nemen. Ik werd met 2 verschillende haken bevestigd en twee mannen droegen me naar de rand van het platform. Daar telde ze tot 3 en voordat ik het wist sprong ik, het was alsof er gewoon een knop omging voordat ik sprong. Drie keer ging ik op en neer door het elastiek. Toen ik beneden kwam heb ik de longen uit mijn lijf geroepen: I did it! Ik heb het gedaan! Ik ben zo blij dat ik het heb gedaan! De rest van de dag voelde ik me de koning.
De volgende dag gingen we met de hele groep inclusief onze twee begeleiders black wather tubing. Dat was echt heel leuk en grappig. We zaten in een rechthoekige band en gingen hiermee door de rivier heen. Vaak moesten we zelf peddelen maar soms waren er stroomversnellingen (waar je meestal bleef steken doordat het daar ondiep was). Onderweg konden we sprongen doen: eentje van 2 meter met je band en eentje van 8 meter. Ondanks dat ik die dag ervoor nog 216 meter naar beneden was gesprongen, vond ik de sprong van 8 meter toch best spannend maar beide sprongen waren heel leuk. We hebben veel gelachen met de tubing en hadden heel lekker weer.
Op donderdag vertrokken we richting Kaapstad. Onderweg stopte we op een plek met mooi uitzicht over de stad. De eerste nacht verbleven we in een hostel midden in de stad. We gingen naar Long street (winkelstraat waar ook veel restaurantjes en barretjes zitten) en trakteerde onze begeleiders op pizza in een Italiaans restaurant (waar ik mijn hoofd zo hard tegen een paal stootte dat ik de rest van de avond duizelig was). Jammer genoeg sliepen we die nacht niet zo goed door onze kamergenoot die hard snurkte.
De volgende ochtend hadden we een heel luxe ontbijt met croissantjes en puddingbroodjes. Daarna vertrokken we naar Hout Bay waar de lodge is waar we de komende maand verblijven. Vanaf de lodge heb je een heel mooi uitzicht over de haven van Hout Bay en over de bergen. Een uitzicht waar je zeker met zonsondergang geen genoeg van kan krijgen. Nadat we een introductie hadden gehad beklommen we de Lion's head. Het uitzicht vanaf daar was geweldig je kon de zee, Robben Island, Kaapstad en de Tafelberg zien. Daarnaast was de hike veel minder heftig dan ik gewend was met de berg in Swaziland en was het heerlijk weer. In de avond gingen we naar de havenmarkt. Elk weekend is in de haven van Hout Bay een hele gave markt met allemaal leuke spulletjes en heerlijke foodtentjes.
Zaterdag gingen we met een gedeelte van de groep naar Water front. Dat is echt een hele leuke en gezellige plek waar je eigenlijk bijna het gevoel krijgt dat je in Europa rondloopt. In de middag gingen we weer naar long street. Naar alles werden we gebracht door Steven een hele aardige taxichauffeur die lekker aan het kletsen en slechte grapjes aan het maken was. In de avond gingen we met zijn allen naar een cocktailbar maar omdat alles vroeg sloot waren we weer vroeg thuis.
Zondag deden we de baz bus Peninsula day tour. We werden rondgeleid door Mike en rondgereden door Freddy, een wat oudere man die graag slechte grapjes maakte en moppen vertelde zoals:
- Waarom durfde de Beatles de berg niet op? (omdat ze bang waren voor Rolling Stones)
- Waarom stopt de man zijn radio in de koelkast? (omdat hij van coole muziek houdt)
We begonnen onze tour met de Chapmans Peak drive, een leuke kronkelende weg door de bergen met mooi uitzicht over Hout bay (de plek waar wij verblijven). Daarna reden we naar Simon's town waar we naar de Boulders Beach gingen waar wilde pinguins leven. Op de pinguin beach heb ik mezelf voor gek gezet door keihard (en ook best wel vals) 'lang zal hij leven' te zingen, aangezien ik een filmpje aan het opnemen was voor een vriend van het orkest die 50 wordt. Sommige mensen keken me heel boos aan terwijl ik aan het zingen was en ik moest het een paar keer over doen omdat mijn groepsgenoten zo hard moesten lachen dat ik zelf ook in een deuk lag maar uiteindelijk is het filmpje gelukt. De volgende stop van onze tour was Cape Peninsula Nature Reserve. Hier zijn we een stuk doorheen gaan mountainbiken. Dit was een leuke afwisseling naast in de bus zitten. Daarna hebben we geluncht en gingen we naar het laatste gedeelte van onze tour: de vuurtoren bij Cape point en Kaap de goeie hoop (Kaap de goeie hoop is het meest zuidwestelijke punt van het vasteland van Afrika). Bij beide plekken was het uitzicht heel mooi!
In de avond gingen we uit eten in een restaurant in de haven omdat we de dag erna van 3 mensen van onze groep afscheid moesten nemen. Daarnaast was het een goede afsluiting van onze vakantie omdat het vrijwilligerswerk weer begint.
Hoewel ik nog niet zo lang in Kaapstad ben, ben ik nu al verkocht! De stad is geweldig en heeft zoveel te bieden! Gelukkig heb ik hier nog een hele maand. Morgen zal het vrijwilligerswerk beginnen. Ik ben nerveus maar heb er ook zin in! Benieuwd hoe het hier zal zijn anders of juist hetzelfde als in Swaziland.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley